Eğitim İçin Her Şey Her Şey Eğitim İçin

20 Bin Öğretmen Alınacak

Öğretmen ataması için uzun süredir devam eden tartışma, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından netleştirildi. Atama kontenjanları ve branş dağılımı gibi detayların gelecek hafta belli olacağı 20 bin öğretmen ataması, bakanlık tarafından detaylandırılacak. İşte, 20 bin öğretmen ataması hakkında bakan tarafından yapılan açıklama

20 Bin Öğretmen Alınacak
10 Şubat 2017 Cuma 17:55 -

 
Öğretmen atamalarıyla ilgili flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, önümüzdeki hafta 20 bin öğretmen alımı için duyuru yapılacağını açıkladı. Peki, 2017 öğretmen ataması kontenjanları açıklandı mı? Hangi branşlardan kaç öğretmen atanacak? İşte, atamalarla ilgili son durum!
 
Öğretmen ataması kontenjanlarının ne zaman yapılacağı binlerce öğretmen adayı tarafından gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Öğretmen atamalarına ilişkin açıklamayı Milli Eğitim Bakanı Yılmaz yaparak, öğretmen adaylarına müjdeli haberi verdi. Öğretmen atamasında hangi branşlardan kaç öğretmenin atanacağıyla ilgili detaylar da öğretmen adayları tarafından oldukça merak ediliyordu. Peki, Öğretmen ataması kontenjanları açıklandı mı? Hangi branşlardan kaç öğretmen atanacak?
 
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.       
 
Öğretmen atamasında hangi branşlardan kaç öğretmenin atanacağıyla ilgili detaylar önümüzdeki günlerde belli olacak.
 
Eskisinden daha iyi bir din müfredatı hazırlanacak
Eskisinden daha iyi bir din müfredatı hazırlanacak
Katar’da Türk okulu
 
Bakan Yılmaz, TAV CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi Sani Şener'in katılımıyla gerçekleşen imza törenindeki konuşmasında ise bir ülkeye yapılabilecek en büyük hizmetin, eğitim olduğunu belirterek, TAV grubuna teşekkür etti. 44 öğrencisi ve 17 öğretmeni olan Katar Türk Okulu'nun 2016 ekim ayında faaliyete geçtiğini belirten Yılmaz, "Okulun 10 bin metrekare alanı ve 8 bin metrekare bahçesi var. Türk eğitimi gerçekten katma bir değer kazandı. Türkiye'ye yakışan bir değer kazandı. Bu değer için Sani Şener'e ve Hamdi Akın'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
TAV CEO'su Şener ise, Katar Havalimanı inşaatı sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar'ı ziyaret ettiğini ve yurtdışındaki Milli Eğitime bağlı Türk okullarını desteklediğini ifade ettiğini hatırlatarak bunun üzerine okul inşaatına başladıklarını söyledi. Şener, "Katar'da Türk okulu inşaatına başladık ve bitirdik. Milli Eğitim Bakanımızla bu protokolü imzalayarak Milli Eğitim Bakanlığı’na Katar Türk Okulu'nu devrediyoruz. Bu okulda Türkiye'ye, vatanlarına bağlı gençlerin yetişeceğine inancımız sonsuz" dedi. 
 
Hürriyet0
0

Sen de Eğitim Hakkındaki Düşünceni Söyle

SÖZ SIRASI SENDE


1500 harf sınırı vardır.(Kalan 1500 harf)


eğitimnerede.com

'u Keşfet*
+ Modüller


© 2013 egitimnerede.com