Eğitim İçin Her Şey Her Şey Eğitim İçin

Nabi Avcı SBS ile ilgili açıklama yaptı!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) ilişkin, sene sonunda çok tercih edilen bazı okullar için yazılıların dışında bir değerlendirme sınavı yapılabileceğini bildirdi.   

Nabi Avcı SBS ile ilgili açıklama yaptı!
25 Haziran 2013 Salı 14:43 -

Avcı, bir gazetecinin, ''SBS ile ilgili belirsizlik sürüyor'' sözü üzerine ise ''Belirsizlik değil çalışmalar sürüyor'' karşılığını verdi.

Özellikle müfredattaki konuların esas alınacağı sene içi sınavların merkezi bir sistemle yapılacağını belirten Avcı, şöyle devam etti:

''Zaten yapılan, yani matemikte, Türkçe'de yapılan sene içi yazılı sınavlardan bazılarını, daha sonra okullara girişte değerlendirmeye esas teşkil etmek, değerlendirmeye katmak üzere merkezi bir organizasyonla yapacağız. Çocuklar sene içinde ne kadar sınav oluyorsa onların içinden seçeceğiz ama merkezi olacak, ilave sınava girilmeyecek. Zaten çocuklarımızın normal müfredat gereği sene içerisinde yapılan sınavların, biz merkezi bir denetimle yaparak daha nitelikli notlarla değerlendirilmesini sağlayacağız. İlave sınav getirmiyoruz ama sene içerisinde zaten yapılan yazılılardan bazılarını, daha sonraki okul girişlerini değerlendirmeye esas alacak şekilde merkezileştirmek için çalışıyoruz.''

''SBS ile ilgili sene sonunda yazılıların dışında bir değerlendirme sınavı olacak mı'' sorusuna Avcı, ''Bazı okullar için olabilir. Düz liseleri Anadolu lisesi haline getiriyoruz. Dolayısıyla oralarda zaten adrese dayalı yerleşme mümkün olacak. Onun dışında kapısında çok büyük yığılma olan okullar için sene içerisinde alınan notlar dışında da bir sınav değerlendirilmesi yapılabilir'' karşılığını verdi.
0
0

Sen de Eğitim Hakkındaki Düşünceni Söyle

SÖZ SIRASI SENDE


1500 harf sınırı vardır.(Kalan 1500 harf)


eğitimnerede.com

'u Keşfet*
+ Modüller


© 2013 egitimnerede.com