Eğitim İçin Her Şey Her Şey Eğitim İçin

Sağlık Bakanlığı’ndan kötü haber!

  Yeni yönetmelik yayınlanana kadar doktorlar ve diğer sağlık personeline ek ücret ödenmeyecek.  

Sağlık Bakanlığı’ndan kötü haber!
06 Şubat 2013 Çarsamba 08:23 -

 

Yayınlanan genelge ile doktorlar ve diğer sağlık personelinin yeni yönetmelik yayınlanana kadar performansa dayalı ek ücretlerini alamayacakları bildirildi. Ancak CEO, genel sekreter, başhekim, müdür ve baş hemşire bu kapsam dışında tutularak ücretlerini almaya devam edecek.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Hasan Çağıl imzasıyla yayımlanan genelge şöyle: “Bilindiği üzere ikinci üçüncü basamak sağlık kurumlarında görev yapan personelin ek ödemesine ilişkin iş ve işlemler 12.5.2006 tarihinden itibaren Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Sağlık Bakanlığı’na Bağlı Sağlık Kurum ve Kuruluşlarında Görevli Personele Döner Sermaye Gelirlerinden Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik’ hükümleri uyarınca yürütülmüştür. Anılan yönetmeliğin hükmü 31.12.2012 tarihinde sona ermiştir.

Performansa Dayalı Ücret Yok

Bu çerçevede bakanlığımızca kamu hastane birliklerinde görev yapan personele yapılacak ek ödemelerin usul ve esaslarının düzenlendiği yeni bir yönetmelik hazırlanmış olup Maliye Bakanlığı ve Sayıştay Başkanlığı’nın uygun görüşüne müteakip Resmi Gazete’de yayımlanacaktır. Yeni yönetmelik yürürlüğe girinceye kadar ikinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde görevli personele yalnızca sabit ek ödemelerle Döner Sermaye Sabit Ödemesi yapılacak, bunun dışında performansa dayalı ek ödeme hesaplarına yönelik herhangi bir işlem yapılmayacaktır.”

Yeni Yönetmelik Beklenecek

Sağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre sağlık personeline performansa dayalı ek ücretler geriye dönük olarak ödenecek. Bakanlık yönetmeliğin en kısa sürede yürürlüğe verileceğini açıkladı.

 

 

 

 

 

Hürriyet
0
0

Sen de Eğitim Hakkındaki Düşünceni Söyle

SÖZ SIRASI SENDE


1500 harf sınırı vardır.(Kalan 1500 harf)


eğitimnerede.com

'u Keşfet*
+ Modüller


© 2013 egitimnerede.com