Eğitim İçin Her Şey Her Şey Eğitim İçin

Gizlilik

 

En son 28 Nisan 2012 tarihinde gözden geçirilmiştir.

Eğitimnerede Gizlilik Politikası Önemli Noktaları

Bu sayfa Gizlilik Politikamızın önemli noktaları özetler. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamızın tam metnini okuyun.

Lütfen Gizlilik Politikamızın güncellenmiş olduğunu göz önünde bulundurun. Lütfen değişikliklerin bir özeti için burayı tıklayın.

1. Toplanan kişisel bilgiler

Adınız, e-postanız, işvereniniz, ülkeniz ve şifreniz gibi bilgileri

• Eğitimnerede kullanıcısı (“Kullanıcı”) olmak üzere bir hesap oluşturduğunuzda toplarız.
• Eğitimnerede mobil uygulamaları, yazılımı (profilinize ekleme yapmak, gruplara katılmak, kişiler aktarmak vs. gibi) ve platform teknolojisi (“Eğitimnerede'de paylaşım” düğmeleri veya üçüncü taraf uygulamaları gibi) Eğitimnerede sayfalarını, özelliklerini veya işlevlerini görüntülediğinizde ve bunlarla etkileşimde bulunduğunuzda: IP adresinizi, İnternet tarayıcısı tipinizi, işletim sisteminizi, mobil taşıyıcınızı ve ISP'nizi de topluyoruz ve Eğitimnerede web sitesine ulaştığınız veya Eğitimnerede web sitesinden çıktığınız sitelerin veya Eğitimnerede platform teknolojisini barındıran sitelerin URL'lerini de alıyoruz.
• Sizi hatırlamamızı, deneyiminizi kişiselleştirmemizi ve Eğitimnerede'in içerisinde ve dışarısında reklamları sunmamıza olanak veren çerezler ile sair teknolojiler aracılığıyla. Aşağıdaki 1G ve 1H bölümlerinden çerezler, yönlendiriciler hakkında daha fazla bilgi edinin: Reklamı Eğitimnerede'den kaldırmayı buradan seçebilirsiniz.
• Onayınız ile yapılan araştırmalar, anketler veya üçüncü tarafların yaptığı diğer araştırmalar gibi Eğitimnerede vasıtasıyla sunulan üçüncü taraf hizmetleri ile etkileşim içinde olduğunuzda,

2. Kişisel bilgilerin kullanımları

Tedarik ettiğiniz bilgileri şunlar için kullanıyoruz:
• Bilgilerinizi diğer Kullanıcılar ile paylaşmanızı ve diğer Kullanıcılar ile iletişim kurmanızı veya bilgilerinizi Eğitimnerede ile birleştirilmiş hizmetler sunan üçüncü taraflar ile paylaşmanızı sağlamak;
• Hesabınızı bizim aracılığımızla yönetmek, size ve diğer Kullanıcılara sunduğumuz hizmeti kişiselleştirmek üzere;
• Hizmet veya promosyonlara ilişkin iletişimleri e-posta ve Eğitimnerede web sitesindeki bildiriler aracılığıyla gönderiyoruz..
• Diğer profesyonellerin sizi Eğitimnerede'de bulmasına olanak tanıyarak sizi fırsatlarla karşılaştırıyoruz.
• Ağınızın veya sizin Eğitimnerede deneyiminiz ile ilgili reklam oluşturun ve dağıtın. Etkileşimlerinizi Eğitimnerede'de paylaşırsanız, örnek vermek gerekirse bir ürünü tavsiye ederseniz, bir şirketi takip ederseniz, profilinizi oluşturur veya güncellerseniz, bir Gruba katılırsanız vs., Eğitimnerede profil fotoğrafınızı ile isminizi kullanarak ağınız için sosyal reklamlar oluşturmak üzere bu eylemleri kullanabilir.
Onayınız olmadan kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri üçüncü kişilere satmayız, kiralamayız veya başka türlü temin etmeyiz fakat talimatlarınızı uygulamaya koymak (ödeme bilgilerinizi işleme koyma gibi) veya bu Gizlilik Politikasının 2.Bölümünde anlatılanlar istisnadır. Aynı zamanda bu bilgileri Hizmet sağlamak için bağlı şirketlerle de (Hayatnerede  gibi) paylaşabiliriz. Rehber bilgilerinizin profiliniz vasıtasıyla diğer Kullanıcılar tarafından görüntülenebilir olup olmadığını denetlemek üzere Size yöntemler de sunarız.
Lütfen ücretli hizmetlere (örneğin Eğitimnerede Premium Hizmetleri) yönelik taleplerinizi yerine getirilebilmek için ödeme bilgilerinizi ödeme işlemcisi ile paylaştığımızı göz önünde bulundurun.
.
3. Diğer Kullanıcılara karşı sorumluluklarınız.

• Eğitimnerede hizmetini istenmeyen e-posta, istismar, taciz veya herhangi bir şekilde Kullanıcı Anlaşmasını veya Gizlilik politikasını ihlal etmek suretiyle kötüye kullanmayın.

4. Güvenlik

• Temin ettiğiniz kişisel bilgiler, sektör standartları ve teknolojilerine uygun olarak muhafaza edilecektir. Buna rağmen, İnternet %100 güvenli bir alan olmadığı için Eğitimnerede'e aktardığınız bilgilerin güvenliğini garanti edemeyiz. Fiziksel, teknik ya da idari emniyet tedbirlerinin ihlal edilmesi suretiyle bilgilere erişilemeyeceğinin, bilgilerin ifşa edilemeyeceğinin, değiştirilemeyeceğinin veya yok edilemeyeceğinin garantisi yoktur.
• Size özel şifre ile hesap bilgilerinin gizliliğini korumaktan ve e-posta iletişimlerinize erişimi denetlemekten siz sorumlusunuz.

5. Bizimle nasıl irtibata geçersiniz

Sorularınızı ve yorumlarınızı buradan bize gönderin ya da aşağıdaki adresten bize ulaşın:
• EĞİTİM NEREDE İNTERNET DANIŞM.TEKNOL.HİZM.TİC.LTD.ŞTİ
LEVENT MAH. ALKARANFİL SOK. NO:5 BEŞİKTAŞ/İSTANBUL

Eğitimnerede Gizlilik Politikası

Tanıtım:
Eğitimnerede’nin amacı eğitime değerlendirme ve standardizasyon kazandırarak Türkiyedeki eğitim kurum ve kuruluşlarını, iş dünyasını ve herhangi bir türde eğitim veya iş hedefleyen kişi ve kurumları aynı çatı altında birleştirerek aralarındaki bağları kuvvetlendirip büyük bir portal çerçevesinde kişi ve kurumlara kurumsal bir kimlik kazandırılmak istenmektedir. Kurumsal kimlik sayesinde yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve iletişim entegrasyonunu daha sağlıklı ve senkron bir hale gelecektir.

Eğitimnerede'in bir parçası olmak, kendinizle ilgili bilgileri diğer eğitimen, veli,öğrenci vb.  paylaşmak, onlarla iletişim kurmak ve ayrıca özel olarak kendi başınıza çalışmanız demektir. Temel olarak hesabınız, kullanıcılarımızın büyük çoğunluğunun paylaşmayı istediğini saptadığımız bilgileri paylaşmanız üzere ayarlanmıştır. Fakat paylaşmaya karar verdiğiniz bilgilerin miktarına, içeriğine ve kiminle paylaşılacağına karar vermek size kalmıştır.
Eğitimnerede içerisinde üç ana tip bilgi mevcuttur.

Kendinizle ilgili paylaştığınız bilgiler.Bunlar bağlantılarınızın, diğer kullanıcıların ve kurumların Sizinle ilgili görüntülediği bilgilerdir. Buna profiliniz ve Eğitimnerede Gruplarındaki ve Cevaplarındaki tartışmalara ya da Eğitimnerede'in sunabileceği, kullanmayı seçtiğiniz takdirde kimlerin profilinizi görüntülediğini gösteren (ve profillerini ziyaret ettiğinizde diğer kişilere bunu gösteren) “Profil İstatislikleri” gibi amme hizmetlere olan katılımınız dahildir. Paylaştıklarınızı denetleyebilir ve bilgileri her zaman güncelleyebilirsiniz.

İletişim. Bağlantılar ve diğer kullanıcılar ile irtibat kurmanız konusunda Size yardım ederiz. Bunlardan bazıları bire bir, bazıları gruplar halinde ve bazıları ise umuma açık tartışma şeklindedir. Kişilerle ya da gruplarla kuracağınız irtibatın miktarına kendiniz karar verirsiniz.

Özel faaliyet. Ayrıca, Eğitimnerede'de özel olarak kullanabileceğiniz araçlar tedarik ediyoruz (örneğin arama yapma veya bağlantılarınızın bilgilerine notlar ekleme). Bu eylemler ve bilgiler gizlidir ve bu bilgileri web sitesi üzerinden başkaları ile paylaşmaz ve başkalarına dağıtmayız.

Elbette güveninizi muhafaza etmek birincil kaygımızdır; bu sebeple güvenliğinizi korumak adına müteakip prensipleri yürürlüğe koyduk:
• Onayınız olmadan kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizi üçüncü kişilere satmayız, kiralamayız veya başka türlü temin etmeyiz fakat bu politikada açıklanan veya yasa gereği olan hususlar istisnadır.
• Kanun tarafından mecbur kılınmadıkça veya Kullanıcı Anlaşmasını uygulamak veya Eğitimnerede'in, Kullanıcılarının ve amme haklarının, mülkiyeti ya da güvenliğini korumak gerekmedikçe, Eğitimnerede profilinizde üçüncü taraflara görüntülemeyi seçmediğiniz herhangi bir bilgiyi üçüncü kişilerle paylaşmayız.
• Temin ettiğiniz tüm bilgiler, sektör standart protokolleri ve teknolojisi tarafından korunur.

İşbu Gizlilik Politikasını herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tuttuğumuz için lütfen sık sık gözden geçirin. İşbu politikada esaslı değişiklikler yaptığımızda hizmeti kullanmaya devam etmeden önce söz konusu değişikliklere erişebilmeniz ve bunları gözden geçirebilmeniz için giriş sayfamız yoluyla yapılacak bir bildiri ile Size bildiririz. Herhangi bir değişikliğe ilişkin itirazınız olursa hesabınızı kapatabilirsiniz Bu değişiklikler Eğitimnerede web sitesinde yayınlandıktan veya Size gönderildikten sonra Eğitimnerede hizmetlerini kullanmaya devam ederseniz, bu değişikliklere onay vermiş sayılırsınız.

Lütfen işbu politikayı okuyun ve sorularınızı, endişelerinizi ve önerilerinizi buraya gönderin.

Eğitimnerede'in Gizlilik Politikası neleri kapsar:
1. Eğitimnerede tarafından toplanan bilgiler.
2. Eğitimnerede'in bilgilerinizi nasıl kullandığı.
3. Bilgi tercihleriniz.
4. Bir Kullanıcı olarak yükümlülükleriniz.
5. Güvenlik.
6. Bizimle nasıl irtibata geçersiniz.

1. Toplanan bilgiler

Eğitimnerede’nin amacı eğitime değerlendirme ve standardizasyon kazandırarak Türkiyedeki eğitim kurum ve kuruluşlarını, iş dünyasını ve herhangi bir türde eğitim veya iş hedefleyen kişi ve kurumları aynı çatı altında birleştirerek aralarındaki bağları kuvvetlendirip büyük bir portal çerçevesinde kişi ve kurumlara kurumsal bir kimlik kazandırılmak istenmektedir. Kurumsal kimlik sayesinde yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve iletişim entegrasyonunu daha sağlıklı ve senkron bir hale gelecektir.

Bu amacı gerçekleştirmek üzere kullanıcıları geliştirmeyi, bir irtibat ağını korumayı ve geliştirmeyi, uzman ve danışmanları aramayı, işbirliği içerisinde bilgileri oluşturmayı, paylaşmayı ve dağıtmayı sağlamak üzere mobil ve sair uygulamalarımız, geliştirici platform, premium hizmetler ve Eğitimnerede hizmetlerinin parçası olarak sunulan sair hizmetler (“Hizmetler”) dahil bazı özellikleri ve fonksiyonları Eğitimnerede sitemiz aracılığıyla hazır bulunduruyoruz. Bize bilgi tedarik etmekle ve/veya bilgilerinizin Eğitimnerede web sitesi üzerinde görüntülenmesiyle veya işbu Gizlilik Politikasında ve Kullanıcı Anlaşmasında belirtilen şekilde kullanılmasıyla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, Eğitimnerede topluluğunun bir üyesi olmamalısınız ve halihazırda bir üyeyseniz, bu hesabınızı kapatmalısınız.

Kişisel bilgilerinizi müteakip şekillerde topluyoruz:

A.Kayıt

Bir Kullanıcı olmak için, bir hesap oluşturmak üzere müteakip bilgileri bize temin etmelisiniz: ad,soyad, e-posta adresi, doğum tarihi ve şifre. Bu asgari bilgiler olmadan bir Eğitimnerede hesabı oluşturamazsınız. Diğer şifreler gibi sadece Sizin bildiğiniz bir şifre seçmelisiniz. Eğitimnerede belirli bir dile özgü profil sayfaları ve güncellemeler, daha iyi ilanlar ve daha fazla özellik kullanabilme gibi daha iyi ve daha fazla kişiselleştirilmiş hizmetleri temin etmek üzere kullanacağı sair bilgileri (örneğin cinsiyet, yer vs.) kayıt süreci esnasında Sizden talep eder. Bu bilgilerin Size özel olduğunu ve Eğitimnerede'de bir hesap açtığınızda Eğitimnerede dahil diğerlerinin Sizi teşhis etme ve Eğitimnerede'e Kullanıcı Anlaşması çerçevesinde bilgilerinizi kullanma izni verdiğinizi göz önünde bulundurun.

B. Profil Bilgileri

Bir Kullanıcı olduğunuzda Eğitimnerede Profilinize yeteneklerinizi, profesyonel deneyimlerinizi, eğitim geçmişinizi, diğer Eğitimnerede Kullanıcılarının hakkınızdaki tavsiyelerini, grup üyeliklerinizi ve (diğer seçenekler arasından) ağ amaçlarınızı tarif eden ek bilgileri temin edebilirsiniz. Kayıt işlemleri sırasında gerekli olan asgari bilgiler dışındaki bilgileri sağlamak tamamen Sizin takdirinizdedir, fakat daha fazla bilgi temin etmeniz profesyonel kimliğinizi kurmanız ve profesyonel ağınızı geliştirmeniz ve profesyonel kaynaklar, bilgiler ve yeni fırsatlara yönelik aramanızı kolaylaştırmak suretiyle Eğitimnerede ve profesyonel ağınızdan daha fazla fayda sağlamanızı mümkün kılar. Kayıt esnasında veya Profil bölümünde temin ettiğiniz bilgiler Eğitimnerede tarafından profesyonel fırsatların Sizi Eğitimnerede'de bulmasını veya Eğitimnerede'de daha uygun reklamlar sunulmasını sağlamak dahil Kullanıcı Anlaşması ve işbu Gizlilik Politikasında öngörüldüğü gibi kullanılabilir. Bu Gizlilik Poliçesinde özellikle de 1.H, 2.J ve 2.I Bölümlerini okuyarak Eğitimnerede reklam icraatları hakkında daha fazla bilgi edinin. Eğer belirli bilgileri paylaşmamayı tercih ederseniz, bir Eğitimnerede kullanıcısı olmanın bütün avantajlarından yararlanamayabilirsiniz.

C. İrtibat Bilgileri

Eğitimnerede üzerinden diğer kişilerle bağlantı kurmak üzere Eğitimnerede profillerine ya da Eğitimnerede'de kayıtlı olmayan tanıdıklarınızın e-posta adreslerine davetiyeler gönderebilirsiniz. Davet ettiğiniz kişilerin adları ve e-posta adresleri, davetlerinizi ve anımsatıcılarınızı yollamak için kullanılacak ve Eğitimnerede'e sizin ağınızı genişletmek için yardımcı olacaktır. Lütfen başka bir Kullanıcı ile bağlantı kurmak üzere bir davetiye gönderdiğinizde, Kullanıcının davetiyede görüntülendiği için e-posta adresinize erişiminin olacağını göz önünde bulundurun. Eğitimnerede bağlantılarınızın da e-posta adresinize erişimi olacaktır. Tanımadığınız ve güvenmediğiniz hiç kimseyi Sizinle bağlantıya geçmek üzere davet etmeyin.

D.Eğitimnerede Sitesi ve Uygulamalarının Kullanımı

Eğitimnerede web sitesiyle etkileşime geçtiğinizde ve Eğitimnerede web sitesini, Eğitimnerede uygulamalarını (örneğin iPhone, Android vs. için Eğitimnerede) ve Eğitimnerede platform teknolojisini (“Eğitimnerede'de Paylaşın” yayıncılar için eklentiler gibi) kullandığınızda bize bilgi iletilir. Örnek vermek gerekirse reklamları tıklattığınızı, adres rehberinizi güncellediğinizi, gruplara katıldığınızı, anketlere katıldığınızı, Eğitimnerede mobil uygulamalar yüklediğinizi, Eğitimnerede'de makaleler paylaştığınızı vs. öğreniriz.

E. Üçüncü Taraf Hizmetlerinin Kullanımı ve Üçüncü Taraf Sitelerini Ziyaret

Üçüncü taraf web sitesi veya uygulamasına girmek veya bunları onaylamak üzere Eğitimnerede hesabınızı kullandığınızda bize bu konuda bilgi iletilir. Eğitimnerede'e giriş yaptığınızda ve web yayıncıları için “Eğitimnerede'de Paylaşın” gibi Eğitimnerede profesyonel eklentilerini barındıran bir üçüncü taraf sitesini ziyaret ettiğinizde Eğitimnerede'e söz konusu sayfaların web tarayıcınıza yüklendiği bilgisi iletilir. Eğitimnerede bu bilgileri Size Eğitimnerede tarafından sağlanan işlevselliği kişiselleştirmeniz, ağınız ile bilgi paylaşabilmenize olanak vermek ve Eğitimnerede sitesi dışında da Eğitimnerede işlevselliğini kullanmanızı sağlamak ve size daha uygun reklamlar servis etmek üzere kullanacaktır. Bu kişiselleştirmeyi hizmet dışı bırakmak isteyen kullanıcılar Ağustos 2011'den itibaren bu özelliği kullanmaktan vazgeçebilirler. Eğitimnerede'in bu veriyi muhafazası ile ilgili açıklamaları 1.K Bölümünde işlenmiştir.

F. Çerezler

Çoğu web sitesi gibi hizmetlerimizin kalitesini arttırmak, Eğitimnerede deneyimlerinizi kişiselleştirmek, Eğitimnerede içerisinde bulunan ve bulunmayan kullanıcılara bizim ve üçüncü tarafların reklamlarını ulaştırmak için eğilimleri ve site kullanımını takip etmek için çerezler ve günlük web dosyaları kullanıyoruz. Çerez bilgisayarınızda, mobil telefonunuzda ya da başka bir cihazda konumlandırılmış, aynı bilgisayarı ya da internet tarayıcısını kullanarak Eğitimnerede web sitesine geri döndüğünüzde Sizi bir kullanıcı olarak tanımamıza izin veren ufak bir veri dosyasıdır. İnternet tarayıcınızdaki ayarları kullanarak çerezleri kaldırabilir ya da engelleyebilirsiniz, fakat bazı durumlarda bunu yapmanız Eğitimnerede'i kullanabilme yetinizi etkileyebilir. “Kalıcı” çerez olarak bilinen bir çerez türü Eğitimnerede hesabınıza giriş yaptığınız andan itibaren aktif kılınır. Eğitimnerede web sitesini bir sonraki ziyaretinizde yerleşik çerez Sizi var olan bir Kullanıcı olarak tanımamızı sağlar ve böylelikle hizmetlerimizi kullanmaya başlamadan evvel giriş yapmanıza gerek kalmaz. Kredi kartı numarası gibi herhangi bir bilginize ulaşmak ya da bu bilgiyi değiştirebilmek ya da diğer bir kullanıcıya mesaj gönderebilmek için kalıcı çerez bilgisayarınızda aktif durumda olsa bile şifrenizle güvenli olarak tekrar giriş yapmanız gerekebilir. Başka bir çeşit çerez ise “oturum” çerezidir ve bu çerez Eğitimnerede web sitesine yapılan belirli bir ziyareti tanımlamaya yarar. Oturum çerezleri, kısa bir süre sonra veya web tarayıcınızı kapattığınızda sona erer. Macromedia flash gibi diğer teknolojiler de çerezlerin işlevsel denginin yerini almak üzere bilgisayarınızda kullanılabilir. www.macromedia.com'da bulunan Macromedia Web Sitesi Gizlilik Ayarları Panelinden flash “yerel kayıtlı objelerini” veya “flash çerezlerini” denetleyebilirsiniz. Eğitimnerede, Eğitimnerede hizmetlerinin güvenliğini arttırmaya yönelik sınırlı maksatla çerez dengi teknolojileri kullanabilir. Flash çerezleri, reklam maksatları için kullanmıyoruz.

Kullanıcılarımıza ilanları sunma veya Kullanıcılarımız için Hizmetleri geliştirme esnasında yetkili üçüncü kişilerin tarayıcınıza belirli bir çerezi yerleştirmesine ya da tanımasına izin veririz. Çerezler aracılığıyla üçüncü taraflara tedarik edilen herhangi bir bilgi, kişisel olarak tanımlanabilir olmayacaktır, ancak daha uygun ilanlar temin etmek suretiyle kullanıcı deneyiminin artırılması için genel sektör bilgileri (örneğin sektörünüz veya bulunduğunuz coğrafya, kariyer alanınız veya profesyonel ya da eğitim geçmişiniz hakkındaki bilgiler) sağlayabilir. Çoğu internet tarayıcısı esasen çerezleri kabul etmek üzere ayarlanmıştır, fakat internet tarayıcınızı çerezleri reddedecek ya da sorgulayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Eğitimnerede çerezlerin içerisinde kişisel olarak tanımlanabilir şifrelenmemiş bilgileri depolamaz.

G.Reklam ve İnternet Tanıtımcılığı

Kullanıcılarımıza ücretsiz olarak sunduğumuz Hizmetleri ve Kullanıcılarımız için daha uygun ve faydalı bir deneyim temin etmek üzere kendi reklamlarımızı ve üçüncü tarafların reklamlarını ilan ağlarını kullanmak suretiyle site içerisinde ve dışarısında sunar ve hedef gösteririz. Üçüncü taraf reklam sunucuları, reklam aracıları, reklam değiş tokuşları, reklam teknolojileri tedarikçileri ve araştırma firmaları, reklam ağlarına dahildir.

Reklamları genel profil kategorilerine ya da Kullanıcı profillerinden topladığımız kişisel olarak tanımlanamayan bilgilere (örneğin sektör, mevcut veya eski şirket, okul, gelir durumu, cinsiyet, yaş, etnik köken, milliyet veya yaşamınızın diğer yönleri) ek olarak Kullanıcıların Eğitimnerede'i kullanma şekli ve tıklama envanterleri de hedef gösteririz. Eğitimnerede, hiçbir üçüncü taraf reklam ağına kişisel olarak tanımlanabilir bilgi tedarik etmez.

Eğitimnerede içerisindeki ve dışarısındaki kullanıcılarımıza daha etkili reklam hizmetleri sunabilmek için ve reklam verenler için topladığımız imzasız, toplu olarak denetlenebilir araştırma ve raporlama toplarken web takipçisi, piksel, anonim reklam ağı etiketleri ve çerez gibi teknolojilerden yararlanırız. İnternet tarayıcınız doğrudan reklam ağı sunucularından reklam ve web takipçileri talep edeceğinden bu ağlar kendi sitelerinden bir web sayfası talebinde bulunmuşsunuz gibi kendi çerezlerini görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve konumlandırabilirler.

H.Log dosyaları, IP adresleri ve bilgisayarınız ile mobil cihazınız hakkındaki bilgiler

İnternet üzerindeki iletişim standartları doğrultusunda, Eğitimnerede web sitesini ziyaret ettiğinizde önce ziyaret etmiş olduğunuz ve Eğitimnerede'den ayrıldıktan sonra gittiğiniz sitenin URL'leri otomatik olarak bize iletilir. Buna ek olarak Eğitimnerede üzerinde bir reklamı tıklattığınızda, bulunduğunuz sayfanın URL'si ilan sahibine iletilir. Ayrıca internet protokolü, bilgisayarınızın IP adresi (veya World Wide Web'e erişim için kullanmakta olduğunuz proxy sunucusu), bilgisayarınızın işletim sistemi ve ne tip internet tarayıcısı kullandığınız, e-posta trafiğiniz, mobil cihazınız (UDID'de dahil) ve mobil işletim sisteminiz (Eğitimnerede'e erişimi bir mobil cihaz aracılığıyla sağlıyorsanız) ve tabi ki ISP'nizin adı veya mobil taşıyıcınız Eğitimnerede'e iletilir. Ayrıca, Eğitimnerede'e üçüncü taraf hizmetlerden veya etkin hale getirmiş olduğunuz GPS kullanımlı cihazlardan yer verisi yönlendirilebilir. Ayrıca yukarıda 1.E ve 1.F fıkralarında da belirtildiği üzere “Eğitimnerede'de Paylaşın” veya “Eğitimnerede'de Başvurun işlevselliği gibi Eğitimnerede interaktif eklentileri ya da diğer yayıncı hizmetlerini içeren web sayfalarına erişim sağladığınızda Eğitimnerede'e bilgi ulaşır. Tüm bu bilgilerin derlemesini ve kullanımını buradan denetleyebilirsiniz. Aşağıda yer alan 2.L Bölümünde (“Yasal Sürece Uygunluk”) tarif edilen durumlar hariç IP adresiniz ve kişisel olarak tanımlanabilir bilgileriniz arasındaki bağlantı, izniniz olmadan üçüncü taraflar ile paylaşılmaz.

I.Hakkınızdaki Bilgilere Erişim, Bu Bilgileri Düzeltme ve Eleme Hakkı

Eğitimnerede'e temin etmiş olduğunuz verilere erişme, bu verileri değiştirme, düzeltme ve eleme hakkına sahipsiniz. Bilgilerinizden herhangi birini güncellediğinizde, işbu politikada belgelenen kullanımlar için bize temin ettiğiniz bilgilerin bir nüshasını arşivlerimizde muhafaza edebiliriz. Eğitimnerede müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek bilgilerinizin silinmesini her zaman talep edebilirsiniz. Talebinize 30 gün içerisinde yanıt veririz. Lütfen diğer kullanıcılarla paylaşmış olduğunuz bilgilerin veya diğer kullanıcıların kopyalamış olduğu bilgilerin silme talebinize rağmen görüntülenebileceğini göz önünde bulundurun.

J.Veri Muhafazası

Eğitimnerede, bilgilerinizi hesabınız aktif olduğu veya Size hizmet sunması gerektiği sürece muhafaza eder fakat 12 aydan sonra profesyonel eklenti etki verileri yenilendiğinde bu durum geçerli değildir. Yasal yükümlülüklerimize uymak, ihtilafları çözmek ve işbu Sözleşmeyi uygulamak için gerekli olduğunda bilgilerinizi muhafaza eder ve kullanırız.

2. Kişisel bilgilerin kullanımları

A.Eğitimnerede'in Hakkınızdaki Bilgileri İşlemesine Yönelik Onay
Eğitimnerede'e tedarik etmiş olduğunuz bilgiler milliyetinizi, etnik kökeninizi, cinsiyetinizi, yaşınızı ve yaşamınıza dair diğer yönleri ifşa edebilir veya başkalarının bunları teşhis etmesine yol açabilir. Kullanıcı hesabınızı oluşturmak veya Eğitimnerede profilinize hakkınızda detay eklemek maksadıyla bize bilgi temin etmek suretiyle Eğitimnerede'in Sizinle ilgili verileri işleme almasına izin veren Gizlilik Politikası ile Eğitimnerede Kullanıcı Anlaşması'nın koşul ve şartlarını açıkça ve ihtiyari bir şekilde kabul edersiniz. Geçerli kanun tarafından “hassas” olarak nitelendirilen bilgiler dahil Eğitimnerede'e bilgi tedarik etmek tamamen Sizin iradenize bağlıdır. İşbu Gizlilik Politikasının ve Kullanıcı Anlaşmasının koşullarına uygun bir şekilde Eğitimnerede’in bilgilerinizi toplamasına ve işleme almasına vermiş olduğunuz onayı Ayarlar'ınızı değiştirerek veya hesabınızı kapatarak istediğiniz an geri alma hakkına sahipsiniz, ancak lütfen onayı geri almanızın geriye dönük olmayacağını göz önünde bulundurun.

B. Eğitimnerede İletişimleri

Kullanıcı anlaşmasında da belirtildiği üzere Sizinle e-posta, Eğitimnerede web sitesinde bildirilen duyurular, gelen kutunuza gönderilen mesajlar veya mobil metin mesajları dahil hizmete sunulmuş diğer yöntemler vasıtasıyla iletişim kuracağız. Size Hizmetlerin özellikleri hakkında yeni Kullanıcıları bilgilendirmeye yardımcı olmak üzere e-postalar gönderebiliriz ve hizmetlerin çalışması ile ilgili hizmet mesajları da göndereceğiz. Promosyon içerikli bilgi alma seçeneğini kapatmadığınız sürece Size promosyon içerikli bilgi içeren mesajları doğrudan veya ortaklarımız adına gönderebiliriz.
Hesabınıza giriş yapmak ve e-posta bildirimleri ile ilgili olan ayarları değiştirmek suretiyle e-posta ve iletişim özelliklerinizi her zaman değiştirebilirsiniz.

Lütfen Eğitimnerede'in hizmet mesajlarını almaktan kaçınamayacağınızın farkında olun. Ayrıca, mobil iletişimler üyeliğiniz veya başka türlü bir erişiminiz olan mobil bir cihaz aracılığıyla Size iletişimler gönderdiğimizde, mobil cihazınızdaki mesaj halindeki faturanıza ilişik herhangi bir hizmet ücretini ödeyeceğinizi kabul edersiniz (metin mesajı atma ücretleri dahil).

C. Kullanıcı İletişimleri

Eğitimnerede vasıtasıyla başlattığınız çoğu iletişimler (örneğin Kullanıcı olmayan birine gönderilmiş bir davetiye) mesaj başlığında e-posta adresinizi ve isminizi listeler. Başlattığınız mesajlar, ağınız hakkında bir araya getirilmiş bilgiler sunabilir (örneğin ağınızda kaç kişinin bulunduğu bilgisini), ancak doğrudan bağlantılı olduğunuz kişileri listelemez. Tanıtım talebi gibi Eğitimnerede sitesi aracılığı ile başlattığınız diğer iletişimler isminizi başlatan kişi olarak listeler fakat kişisel e-posta adresi iletişim bilgilerinizi içermez. İrtibat bilgileriniz başka bir Kullanıcı ile ancak iki tarafın da birbirleri ile irtibata geçmeyi istediğini belirtmesi halinde paylaşılır.

D.Kişiselleştirilmiş İçerik

Bize veya Eğitimnerede ile ortak hizmetler sunan üçüncü taraflara temin ettiğiniz bilgileri web sitemizdeki deneyiminizi kişiselleştirmek üzere kullanırız. Örnek vermek gerekirse hesabınıza giriş yaptığınızda ağınıza yeni katılmış kullanıcıların adını veya bağlantılarınızdaki son durum güncellemelerini görüntüleriz.

E. Üçüncü Taraflar ile Bilgi Paylaşımı

Onayınız olmadan kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizi üçüncü kişilere satmayız, kiralamayız veya başka türlü temin etmeyiz fakat bu politikada açıklanan husular istisnadır. Profilinizde yayınlanmayan veya diğer Eğitimnerede hizmetleriyle (Gruplar, Cevaplar, Kurum sayfaları vs.) olan bağlantınız aracılığıyla oluşturduğunuz sair kişisel bilgileri açık onayınız olmadan ya da adınıza talimatları yerine getirmek üzere (ödeme bilgilerini işleme almak gibi) kullanmayız. Bu durum, bilgilerin ifşasının kanaatimizce makul bir şekilde gerekli olduğunu düşündüğümüz şu koşullarda geçersizdir: (1) hukuk veya cezai mahkeme celpnameleri, mahkeme emirleri ve diğer mecburi ifşaatlar dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere yasal sürece uymak, (2) işbu Sözleşmeyi uygulamak, (3) üçüncü tarafın bir Kullanıcı, birey ya da devlet aracısı olup olmadığı gözetilmeksizin üçüncü tarafların haklarının ihlal edildiğine dair taleplerine cevap vermek, (4) müşteri hizmet soruşturmalarına cevap vermek veya (5) Eğitimnerede’in, Kullanıcılarımız’ın veya kamunun haklarının, mülkiyetini veya kişisel güvenliğini korumak.

Eğitimnerede Kullanıcılarının, Eğitimnerede profillerinin bazı kısımlarını herkes açık Internet'te paylaşabilmelerini sağlayan “herkese açık profil” özelliği sunmaktadır Herhangi birisi arama motorları aracılığı ile isminizi arattığında, bu genel profile rastlanılacak ve bu genel profil görüntülenebilecektir. Hesap ayarları öğesini düzenleyerek bu özelliği kapatabilirsiniz, fakat Eğitimnerede, üçüncü taraf arama motorlarının eski genel profil bilgilerinizi içerebilecek önbelleklerini ne sıklıkla güncelleyebileceğini garanti etmez.

Eğitimnerede'e ait paylaşım özellikleri aracılığıyla yayınlanmış içerik ve üçüncü taraf entegrasyonları, bazı bilgilerinizin Eğitimnerede dışında görüntülenmesine yol açabilir. Örnek vermek gerekirse, genel tartışmaya açık gruplarda içerik yayınladığınızda, buna katılımcı olarak isminiz dahil olmak üzere içeriğiniz arama motorları sonuçlarında görüntülenebilir. Veya Eğitimnerede hesabınızı Twitter hesabınızla ilişkilendirdiğinizde hem Eğitimnerede hem de Twitter'da kolaylıkla içeriği paylaşabilirsiniz.

Hizmetlerin kullanımı konusunda topladığımız, bir araya getirilmiş anonim bilgileri takdiri tamamen bize ait olmak üzere ve uygun olduğunu düşündüğümüz amaçlar ile Eğitimnerede'deki müstakbel reklam verenler dahil üçüncü kişilere tedarik edebiliriz.

F. Anket ve Araştırmalar

Anket ve araştırmalar Eğitimnerede, Eğitimnerede Kullanıcıları veya üçüncü taraflar tarafından yürütülebilir. Bir Kullanıcı olarak Eğitimnerede web sitesi tarafından anket ve araştırmalara katılmak üzere davet edilebilirsiniz. Seçiminiz rastgele bilgileriniz veya meslek ismi, coğrafi konum, kurum ve/veya sektör gibi şahsi olmayan tanımlanabilir bilgileriniz hakkında olabilir. Bir anket ya da araştırmaya katılma veya katılmama yönündeki kararınız tamamen Sizin takdirinizdedir.

Bir anketi tamamladıktan sonra Size bir sonuç sayfasında bu anketin bir araya getirilmiş yanıtlarına erişim verilecektir. Bazı üçüncü taraflar anket sonuçları sayfasında bulunan yanıtlarınıza dayanarak reklamları için Sizi hedef alabilir. Bundan başka InMail mesajlarını almaktan vazgeçmediğiniz müddetçe Eğitimnerede ya da üçüncü taraflar katılımınıza ilişkin olarak InMail aracılığıyla Size ulaşabilir.

Anket ve araştırmalara katılmanız konusunda Sizi teşvik etmek amacıyla üçüncü tarafları kullanabiliriz. Eğer teşvik gönderimleri iletişim bilgilerinizi gerektirecek nitelikte ise, Sizden üçüncü tarafların teşvik gönderimlerini amaçlayan, sadece teşviklerin gönderimine yönelik ve/veya iletişim bilgilerinizi doğrulayabilecek teşhis edilebilir kişisel bilgilerinizi temin etmeniz istenebilir. Bu bilgileri sağlayıp sağlamama veya bir teşvikten faydalanmayı isteyip istememeniz Sizin takdirinizdedir.

Herhangi anket veya araştırmanın yürütülmesi ile bağlantılı olarak herhangi bir üçüncü tarafa kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri ifşa etmeyiz. Anket veya araştırmalarda öngörülen amaçlar için herhangi bir kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizin kullanılmasına yönelik onayınız söz konusu anket ya da araştırmayı yürüten kişi tarafından açıkça talep edilir.

G.Arama

Diğer Kullanıcılar (örneğin belirli bir konuda uzmanlığı olan veya danışmanlık deneyimi olan veya kendi sektörünüzden veya mesleğinizden olan kullanıcıları arayabilirsiniz) ve haberler hakkında bilgi bulmanıza ve daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardım etmek üzere arama hizmetleri sunmaktayız. Eğitimnerede arama aynı zamanda Kullanıcıların kurum bulmalarına ve Eğitimnerede'i daha etkili bir biçimde kullanmalarına ve ağlarını genişletmelerine yardımcı olacak Gruplar ve Yanıtlar gibi Eğitimnerede Hizmetlerinin topluluk bakış açısına katkılarda bulunmasına da olanak verir. Kullanıcı profillerindeki bilgileri ve Gruplar, Kurum sayfaları ve Yanıtlardaki katkılarınızı arama hizmetimizi bilgilendirmek ve düzeltmek amacıyla kullanırız.

H.Yanıtlar, Gruplar ve Diğer Hizmetler

Eğitimnerede'in Yanıtlar bölümüne veya Eğitimnerede Gruplarına katılımda bulunursanız veya bir blog dahil ederseniz, paylaşmayı tercih ettiğiniz kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin bu forumlardaki diğer Kullanıcılar gibi sair üçüncü taraflar ve Platform Geliştiricileri tarafından okunabileceğinin, toplanabileceğinin veya kullanılabileceğinin ve Size istenmeyen mesajlar gönderilmek üzere kullanılabileceğinin farkında olmalısınız. Eğitimnerede bu forumlarda paylaşmayı tercih ettiğiniz bilgiler için sorumlu değildir. Ayrıca Grup kurucusunun grubu genel tartışmaya açması halinde Eğitimnerede Gruplarındaki bir kısım içerik genele açık hale gelebilir ve internet üzerinde aratılabilir. Cevaplar ve Eğitimnerede Gruplarındaki paylaşımlarınızı her zaman iptal edebilirsiniz. Buna rağmen paylaştığınız fikir ve bilgilerin diğer Kullanıcılar tarafından görülebileceğini ve kullanılabileceğini ve Eğitimnerede'in, diğer Kullanıcıların Eğitimnerede'de diğerleri ile paylaştığınız fikirleri ve bilgileri kopyalamadığını ya da kullanmadığını garanti edemeyeceğini lütfen göz önünde bulundurun.

I.Eğitimnerede'de Reklam ve Sponsorluklar

Size ve ağınıza daha uygun ve değerli reklamlar sunabilmek için Eğitimnerede, adınızı ve profil fotoğrafınızı Eğitimnerede üzerinde paylaşılan içerik temelli sosyal reklam bağlantılı olarak kullanabilir. Reklam, tavsiye ettiğiniz veya desteklediğiniz bir Eğitimnerede ürün ya da servisini, takip ettiğiniz bir kurumu, katıldığınız Gruplar veya sohbetleri, profilinize eklediğiniz veya yerleştirdiğiniz verileri vs. içerebilir ve sadece Eğitimnerede ağınızda görüntülenecektir.

J.Yasal Sürece Uygunluk

(a) şüpheli veya fiilen kanuna aykırı eylemlere istinaden soruşturmak, bunları bertaraf etmek veya müdahale etmek veya resmi icra dairelerine yardım etmek; (b) Kullanıcı Anlaşmasını uygulamak, üçüncü tarafların taleplerine veya iddialarına karşı kendimizi savunmak veya soruşturma yapmak veya sitemizin güvenliğini veya bütünlüğünü korumak; ve/veya (c) Eğitimnerede'in, kullanıcılarımızın, çalışanlarımızın ve diğer kişilerin haklarını, mülkiyet veya şahsi güvenliğini korumak veya tatbik etmek üzere Eğitimnerede iyi niyetli bir şekilde ifşanın gerekli olduğuna inanırsa veya bir mahkeme celbi ya da sair yasal işlem ile gerekli olursa, kişisel bilgileri, profil bilgilerini ve/veya bir Eğitimnerede Kullanıcısı olarak eylemleriniz hakkındaki bilgileri ifşa etmemiz mümkündür.

K. Eğitimnerede Şirketinin Satışı veya İdaresindeki bir değişikliğin sonucu olarak diğerlerine yapılan ifşaatlar
Eğitimnerede Şirketi, bağlı şirket ya da şubeye ait varlıkların satışının bir parçası veya şirket idaresindeki bir değişikliğin sonucu olarak kişisel ve sair bilgilerinizi üçüncü bir tarafa ifşa edebiliriz. Eğitimnerede'in, Eğitimnerede varlıklarını temlik ettiği veya sattığı herhangi bir üçüncü taraf bize temin ettiğiniz kişisel ve sair bilgilerinizi kullanmayı sürdürme hakkına sahip olur.

3. Bilgi Seçenekleriniz

A.Hesap Bilgilerinize Erişim ve Hesap Bilginlerinizi Değiştirme

Eğitimnerede web sitesinde bulunan hesabınıza giriş yapmak suretiyle temin ettiğiniz kişisel bilgileri gözden geçirebilir ve yayınladığınız bilgilerde veya e-posta ve irtibat tercihleriniz dahil Eğitimnerede hesap ayarlarınızda istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz. Değişiklik talebiniz işleme tabi tutulduktan sonra bile Eğitimnerede'in yedek belleğinde ve/veya veri tabanındaki arşiv kopyalarında Sizin hakkınızda kalan bilgilerini belirli bir süre için muhafaza edeceğini lütfen göz önünde bulundurun.

B. Hesabınızı Kapatma

Hesabınızı Eğitimnerede müşteri hizmetleri sitemiz aracılığıyla kapatabilirsiniz. Eğitimnerede hesabınızı kapattığınızda, isminizi ve diğer kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizi herkes tarafından görüntülenebilir veri tabanından kaldırıyoruz. Hesabınızı kapattığınızda bilgilerinizi muhafaza etme konusunda herhangi bir yükümlülüğümüz olmaz ve hesap bilgilerinizin hepsini ya da bir kısmını herhangi bir sorumluluğumuz bulunmaksızın iptal edebiliriz. Ancak Eğitimnerede sahtecilik veya gelecekteki suistimali önlemesi veya kümelenmiş, kişisel olarak tanımlanamayan verilerin analizi, hesap ıslahı ve kanun tarafından mecbur kılınan haller gibi yasal ticari amaçlar için gerekli olduğunu düşünürse, Sizin tarafınızdan katkıda bulunulan bazı verileri muhafaza edebiliriz. Ayrıca, Eğitimnerede diğer Kullanıcılara Hizmetler sunmak için gerekli olursa, bilgilerinizi muhafaza edebilir ve kullanabilir. Örnek vermek gerekirse, e-posta hizmeti sağlayıcısı aracılığı ile başka bir kişiye gönderdiğiniz bir e-postayı gönderilenler dosyasından silseniz veya hesabınızı kapatsanız bile, diğer kişinin gelen kutusunda kalması gibi Eğitimnerede üzerinden diğer kullanıcılara göndermiş olduğunuz e-posta ve InMail'ler ve Eğitimnerede Yanıtlarına ve Gruplarına katkılarınız da hesabınızı kapattıktan sonra diğer kişiler tarafından görüntülenebilir. Buna benzer olarak diğerleri ile paylaşmış olduğunuz diğer bilgiler veya diğer kullanıcıların kopyaladığı sair bilgiler de görüntülenebilir olarak kalır. Eğitimnerede, herhangi bir bilginin silinme veya muhafaza edilmesine (burada belirtilen esaslara tabi) ilişkin olarak her tür sorumluluktan veya bilgilerin silinmemesine dair her tür yükümlülükten feragat eder. Eğitimnerede, arama motorlarının Eğitimnerede’in herkes tarafından görüntülenebilen veri tabanından kaldırılan belirli genel profil bilgileri içerebilen önbelleklerini ne zaman güncellediğini denetlemez.

C. Hesapların Anıtlaştırılması

Bir Kullanıcının öldüğünü öğrenirsek, Kullanıcının hesabını anıtlaştırabiliriz. Bu gibi durumlarda kullanıcının halefinin resmi talebi veya bu konuda uygun başka bir talep üzerine profil erişimini sınırlayabilir, mesaj işlevini kaldırabilir ve bir hesabı kapatabiliriz.

4. Sizin Yükümlülükleriniz

Bir Kullanıcı olarak diğer Kullanıcılara karşı bazı yükümlülükleriniz bulunmaktadır. Bu yükümlülüklerden bazıları geçerli hukuk ve yönetmelikler tarafından düzenlenmiş ve diğerleri de Eğitimnerede gibi benzer fikirli üyelerden oluşan kullanıcı dostu topluluklarda yaygın hale gelmiştir.

• Yürürlükte olan Gizlilik Politikası ve o an itibariyle yürürlükte olan Kullanıcı Anlaşması koşul ve şartlarına her zaman uymak zorundasınız. Üçüncü taraflara ait olabilecek (ticari markalar ya da fotoğraflar gibi) fikri mülkiyet haklarına riayet etmek buna dahildir.

• Zarar veren, şiddet içeren, saldırgan, ırkçı veya ksenofobik olduğu varsayılan veya herhangi bir şekilde Eğitimnerede ve Kullanıcı topluluğunun amaç ve esaslarını ihlal edebilecek herhangi bir bilgiyi yüklememeli veya yayınlamamalısınız.

• Şahsınıza veya profesyonel ya da sosyal statünüze zarar veya hasar verebileceğine inandığınız bilgileri Eğitimnerede ve/veya diğer Kullanıcılara temin etmemelisiniz.

• Kullanıcı adınızı ve şifrenizi gizli tutmalı ve başkalarıyla paylaşmamalısınız.

İşbu talimatların herhangi bir ihlali, takdiri tamamen Eğitimnerede'e ait olmak üzere hesabınızın kısıtlanmasına, geçici olarak durdurulmasına veya sona erdirilmesine yol açabilir.

5. Önemli bilgiler
.Çocuklar ve Reşit Olmayanlar

7 yaşın altında olan çocuklar hizmetimizi kullanmaya ehil değildir.

A.İşbu Gizlilik Politikasına ilişkin değişiklikler

İşbu Gizlilik Politikasını önceden bildirerek veya bildirmeden her zaman güncelleyebiliriz. Kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizi işleme tabi tutmamıza ilişkin olarak ya da Gizlilik Politikasında önemli değişikliklerin olması halinde siteyi kullanmaya devam etmeden evvel değişik hükümleri gözden geçirebilmeniz üzere Eğitimnerede web sitesinde bir bildiri görüntüler ya da Size bir e-posta göndeririz. Koşullarımızdaki değişikliklerin herhangi birine itirazınız olursa ya da Eğitimnerede'i artık kullanmak istemiyorsanız, hesabınızı kapatabilirsiniz. Aksi belirtilmedikçe mevcut Gizlilik Politikamız Siz ve hesabınız hakkında Eğitimnerede'in sahip olduğu tüm bilgilere uygulanır.

Değişikliklere ilişkin bir duyuru Size gönderildikten veya sitede yayınlandıktan sonra Eğitimnerede Hizmetlerini kullanma, işbu değişen koşullar veya uygulamaları onayladığınız anlamına gelir.

6. Güvenlik

Kişisel bilgilerinizi emniyet altına almak üzere Eğitimnerede'deki verilerinize erişim şifre ile korunur ve (kredi kartı bilgileri gibi) hassas veriler İnternet tarayıcınız ile Eğitimnerede web sitesi arasında geçiş yaparken SSL şifrelemesi tarafından korunur. Sunucularımıza kaydettiğiniz herhangi bir verinin korunması için Eğitimnerede olası güvenlik açıklarına ve saldırılara karşı sistemini düzenli olarak denetler ve tek aşamalı emniyetli erişim veri merkezi kullanır. İnternet %100 güvenli bir alan olmadığı için Eğitimnerede'e aktardığınız bilgilerin güvenliğini garanti edemeyiz. Fiziksel, teknik veya idari emniyet tedbirlerinin ihlal edilmesi suretiyle bilgilere erişilmeyeceğinin, bilgilerin ifşa edilmeyeceğinin, değiştirilmeyeceğinin veya yok edilmeyeceğinin garantisi yoktur. Oturum açma bilgilerinizin güvenliğini korumak tamamen Sizin sorumluluğunuzdur. Lütfen e-postalar, anlık iletiler ve diğer Eğitimnerede Kullanıcıları ile olan benzer iletişimlerin şifrelenmemiş olduğunu göz önünde bulundurmanızı ve herhangi bir gizli bilgiyi bunlar vasıtasıyla iletmemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz.eğitimnerede.com

'u Keşfet*
+ Modüller


© 2013 egitimnerede.com