Eğitim İçin Her Şey Her Şey Eğitim İçin

Konferanslar

     

 
 

SBS Duyurular

 

SBS'de çıkmış tüm sorular

 

Sbs'de puan hesaplama nasıl yapılır?

 

SAT Nedir?

SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika’daki yüksekokul ve üniversitelere girişte hem Amerikan vatandaşları hem de yabancı uyruklu öğrenciler tarafından kullanılan aynı zamanda Türkiye’deki yabancı uyruklu öğrencilerin Türk üniversitelerine yerleştirilmesi sürecinde de birçok üniversite tarafından kabul edilen bir sınavdır. SAT I VE SAT II olmak üzere iki ayrı sınavdan oluşur.

 

 

Yurt İçi Konferanslar

 

SBS'ye kimler girebilir

2013'te Seviye Belirleme Sınavı' na (SBS) girecek olan 1 milyon 300 bine yakın adayı yakından ilgilendiren hesaplama sistemi çok baş ağrıtacak.

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi

Eskişehir’de bulunan Anadolu Üniversitesi bünyesindeki Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Türkiye’nin ilk açıköğertim veren kurumu olma özelliğine sahiptir. 28 yıldır hizmet veren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi her yıl 2 milyona yakın öğrenciye, Lisans, Ön Lisans, Lisans Tamamlama ve İkinci Üniversite programlarıyla eğitim vermektedir.

 

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi

2009 yılında eğitim hayatına başlayan İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSUZEM),İktisat, İşletme, Ekonometri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler, Maliye, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo Televizyon ve Sinema, Gazetecilik uzaktan eğitim lisans programları; Adalet, Dış Ticaret, Bankacılık ve Sigortacılık uzaktan eğitim ön lisans programları; İlahiyat (İLİTAM) uzaktan eğitim lisans tamamlama programı; Enformatik, Kültürel Miras Alanlarının Yönetimiuzaktan eğitim yüksek lisans programları ile öğrencilere eğitim hizmeti sunmaktadır.

2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alımına başlayan İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), Coğrafya, Felsefe, İktisat, İşletme, Sosyoloji ve Tarihaçık öğretim lisans programları; Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Endüstri Mühendisliğiuzaktan eğitim lisans tamamlama

 

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi

2011-2012 eğitim-öğretim yılında 3 lisans, 2 ön lisans ve 1 lisans tamamlama programı olmak üzere toplam 6 eğitim programıyla faaliyetlerine başlayan Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında 4 lisans, 15 ön lisans ve 1 lisans tamamlama programı olmak üzere toplam 20 program ile hizmet vermektedir.

 

 

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) hakkında sıkça sorulan sorular

 

YÖK tarafından yürütülen eğitim projeleri

 

Özel kurumlar tarafından yürütülen eğitim projeleri

 

KPSS Genel Bilgiler

Haberlereğitimnerede.com

'u Keşfet*
+ Modüller